Książka autorstwa Adama Kalbarczyka pt. Teatr animacji jako medium słowa Bożego. Studium teatrologiczno-homiletyczne ukazuje teatr animacji jako atrakcyjne i pomocne – zwłaszcza we współczesnym kontekście społeczno-kulturowym – narzędzie głoszenia słowa Bożego w ramach liturgii i poza nią, formułuje również postulaty dla teorii i praktyki kościelnego przepowiadania uwzględniającego teatr animacji. Jej treścią nie są z całą pewnością jakieś nudne, jałowe dywagacje. Wręcz przeciwnie: jej lektura to od początku do końca podróż w fascynujący świat, zaskakujący obfitością rodzajów i odmian teatru lalek, jak też niezwykłym bogactwem bardzo starych i zupełnie nowych form teatru animacji oraz możliwościami jego wykorzystania w edukacji, wychowaniu, terapii, kaznodziejstwie i ewangelizacji.

Teatr animacji jako medium słowa Bożego. Studium teologiczno-homiletyczne

Teatr animacji jako medium słowa Bożego. Studium teologiczno-homiletyczne tom 163

Studia i Materiały

Adam Kalbarczyk