Teoria gender, jak zaznaczył papież Franciszek, domaga się rzetelnej analizy naukowej. Istniejące ośrodki studiów gender przeważnie nie są wolne od pozanaukowych, ideologicznych wpływów filozofii materialistycznej i zradykalizowanego feminizmu. Stąd temat ten jest ważny dla psychologii pastoralnej, która służy pomocą teologii i duszpasterstwu. Do publikacji pozyskano przedstawicieli kilku ośrodków naukowych (Białegostoku, Krakowa, Lublina, Poznania, Przemyśla, Szczecina, Torunia, Warszawy, Wrocławia) reprezentujących różne dyscypliny, co jest dodatkowym walorem publikacji. Kształt książki określa paradygmat psychologii pastoralnej, która posługuje się dwoma przesłankami: większą z nich stanowi teologia, mniejsza oparta jest na poszukiwaniach i badaniach psychologii empirycznej.

Płeć i gender w perspektywie psychologii pastoralnej

Płeć i gender w perspektywie psychologii pastoralnej tom 11

Edukacja. Teologia i Dialog

Redaktor lub redaktorzy